FAQ - aneb na co se ptáte?
Některé otázky se neustále opakují, zkusím na ně odpovědět.

RF 16 mm f/2,8 STM
Chtěl jsem něco opravdu širokoúhlého. Používám ho zejména při focení architektury a krajinek, ale přiznám se, že jsem se s tou šestnáctkou úplně nezžil.
RF 24 mm f/1,8 MACRO IS STM
Tohle sklo vnímám jako své základní šíro. Fotím s ním krajinu, město, architekturu a vlastně ho mám v batohu ať jdu kamkoliv, protože něco širšího se vždy hodí.
RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM
Setový objektiv který jsem koupil s foťákem. Asi měsíc byl můj jediný, teď je naopak jediný který leží víc doma , ale určitě to není špatné sklo.
RF 35 mm f/1,8 MACRO IS STM
Pětatříca je prej univerzální reportážní ohnisko. A jo. Přesně když chci fotit reportáž, šahám po tomhle skle a nikdy mě nezklamalo. V kombinaci se stabilizací je úžasné přesně pro tyto případy.
RF 50 mm f/1,8 STM
Padesátka by prý neměla chybět ve výbavě žádného fotografa. No tak jsem si jednu taky koupil :-) A je pravda, že když váhám jaké ohnisko použít, tak padina funguje vždycky :-)
RF 70-200 mm f/4L IS USM
Univerzální zoom který pokryje asi tak 90% mých potřeb. Troufnu si s ním na cokoliv od portrétu po krajinu. kdybych musel používat jediný objektiv byl by to tento.
RF 85 mm f/2 MACRO IS STM
Naprosto dokonalé portrétní sklo. Dřív jsem fotil portréty padesátkou, občas na ně použiji 70-200, ale když mám možnost tak tohle sklo je na portréty mé nejoblíbenější.
RF 100-400 mm f/5,6-8 IS STM
Fakt velkej a dlouhej objektiv. Zatím nejdelší v mé výbavě. Perfektně se hodí na detaily krajinky, zvířata a podobné věci. Je ... velkej, takže ho sebou nosím málo, ale když ho mám, nelituji.
RF 24-105 mm f/4L IS USM
Dlouho jsem váhal zda si tenhle objektiv koupit, ale nelituju. Je mým nepostradatelným pomocníkem na všech akcích a při reportážní fotografii.
Podmínky TFP focení

  • výstupem TFP focení bude 3 - 5 upravených fotografií v elektronické podobě (dle délky a tématu focení)
  • fotky k úpravě vybírám já, náhledy zasílám jen ve vyjímečných a předem dohodnutých případech