Ahoj, já jsem Petr
a jsem Váš fotograf

Fotografování je pro mě koníčkem i vášní a zároveň způsob jak zachytit jedinečné okamžiky nebo krásné scenérie a zajímavé lidi. Nejraději fotografuji lidi. Baví mě s nimi komunikovat, poznávat je a zachycovat nejen jejich krásu, ale i emoce a příběhy.


Fotím s přestávkami od dětství, nic méně více jsem se fotografování začal věnovat po roce 2015 kdy jsem hodně fotil přírodu. V roce 2018 jsem založil grafické studio a začal mimo grafiky a designu fotit reklamní a produktové fotky.


Zásadní zlom nastal v roce 2022, postupně jsem došel k tomu, že fotografuji prakticky výhradně lidi. Nejčastěji fotím portréty. Naplňuje mě to. Hodně mě baví když mohu kombinovat fotografování lidí s reklamní fotkou. Rád ale fotím i společenské, kulturní a firemní akce. Focení již věnuji většinu svého času a neustále se snažím zlepšovat a hledat nové cesty a způsoby.

Co říkají ti, se kterými jsem již fotil?
 • Brian
  Petr je nejen fotograf s profesionálním přístupem a smyslem pro detail ale také skutečně velice příjemný člověk se srdcem na pravém místě. Do toho co dělá, vkládá maximum a je to vidět jak při přípravě na focení tak i v průběhu a následné postprodukci. Z vlastní zkušenosti mohu jen vřele doporučit.
 • Darius
  Petr je člověk na svém místě - přátelský, vstřícný a kreativní, jak se na fotografa sluší a patří. Stále se snaží zlepšovat a ve své práci nehledá výmluvy, nýbrž způsoby. Nemůžu než doporučit!
 • Stefanie
  Focení s Petrem mě baví. Pomůže mi s pózami, řekne ať nestojím na sluníčku nebo moc vpravo a poradí mi kam koukat. U focení se i nasmějeme, pokaždé slyším super story ze života. Zkuste to i Vy.
 • Klára
  Profesionální přístup, rychlá domluva, během focení super pohodová atmosféra a ještě rychlejší dodání fotografií.
 • Katka
  S Petrem jsem fotila poprvé, celkově jsem pózovala jako modelka fotografovi, který ví co dělá, teprve potřetí. Tahle zkušenost s Petrem mě ujistila v tom, že se není čeho bát. Při focení celý den panovala příjemná pohodová atmosféra. Už se nemůžu dočkat na naše další focení.
 • Jana
  Focení s Petrem bylo mou první zkušeností s rolí modelky. Celé focení proběhlo v přátelské, pohodové atmosféře a měli jsme se o čem bavit i mimo pózování. Plus fotky byly hotové opravdu rychle. Celkově můžu říct, že jsem Petra ráda poznala a focení s ním můžu doporučit.
Když fotka pomáhá
Jsem šťastný, že má práce je pro mě koníčkem a že mohu dělat co mě baví. Uvědomuji si, ale že svět není jen krásné místo plné radosti. Chci se o svou radost a štěstí podělit s těmi kteří to potřebují.

Spolupracuji s řadou neziskových organizací a své služby jim nabízím zcela zdarma. Pokud i vy se věnujete nějaké prospěšné činnosti a potřebujete fotku, neváhejte se na mě obrátit, rád přiložím ruku k dílu.

Sám mám rozpracovaných několik charitativních projektů a dělám vše pro to, aby fotka nejen příběhy vyprávěla, ale aby sama příběhy vytvářela.