váš příběh - vaše fotka
Fotka umí nejen příběhy vyprávět, ale umí je i sama vytvářet.
Ahoj, já jsem Petr
a bude mi ctí i potěšením zároveň pokud Vás budu moct vyfotit

Fotografování je pro mě koníčkem i vášní a zároveň způsob jak zachytit jedinečné okamžiky nebo krásné scenérie a zajímavé lidi. Nejraději fotografuji lidi. Baví mě s nimi komunikovat, poznávat je a zachycovat nejen jejich krásu, ale i emoce a příběhy.


Fotím s přestávkami od dětství, nic méně více jsem se fotografování začal věnovat po roce 2015 kdy jsem hodně fotil přírodu. V roce 2018 jsem založil grafické studio STAGY s.r.o. a začal mimo grafiky a designu fotit reklamní a produktové fotky. V roce 2020 jsem se stal spolumajitelem společnosti SIGNION s.r.o. která se soustředí na všechny druhy tisku a začal se věnovat i tisku fotografií. V roce 2022 jsem se začal věnovat focení portrétů a reportážní fotografii. Tato disciplína mi zcela učarovala a momentálně fotím prakticky výhradně lidi. Rok 2023 byl pro moji fotografickou cestu obzvláště přelomový. Začal jsem trvale působit v ateliéru SYNKÁČ, založil jsem fotomerch.cz, což je portál kde i začínající fotografové a modelky mohou prezentovat a hlavně monetizovat svá díla. A v neposlední řadě jsem začal oficiálně působit jako lektor ve fotografických a grafických kurzech Pixelclass pro začátek povedu kurz o správě barev při fotorafii a tisku, kurz věnovaný zařízením Apple pro fotografy, kurz zpracování designu merkantilních tiskovin a budu moc rád, když se na nějakém kurzu nebo workshopu potkáme. Jo a překonal jsem na Facebooku hranici 1000 sledujících a oficiálně se tak ze mě stal influencer :-)


Hodně mě baví když mohu kombinovat fotografování lidí s reklamní fotkou. Rád ale fotím i společenské, kulturní a firemní akce. Vlastně cokoliv, kde jsou lidé :-). Neustále se snažím zlepšovat a hledat nové cesty a způsoby. Vítám tak každé nové focení a těším se na nové výzvy.

Když fotka pomáhá
Jsem šťastný, že má práce je pro mě koníčkem a že mohu dělat co mě baví. Uvědomuji si, ale že svět není jen krásné místo plné radosti. Chci se o svou radost a štěstí podělit s těmi kteří to potřebují.

Spolupracuji s řadou neziskových organizací a své služby jim nabízím zcela zdarma. Pokud i vy se věnujete nějaké prospěšné činnosti a potřebujete fotku, neváhejte se na mě obrátit, rád přiložím ruku k dílu.

Sám mám rozpracovaných několik charitativních projektů a dělám vše pro to, aby fotka nejen příběhy vyprávěla, ale aby sama příběhy vytvářela.
Reference
Aneb s kým jsem již měl tu čest spolupracovat
Mám pár spokojených klientů