POMÁHÁM FOTKOU
Víte, kdy je nejlepší čas na dobrý skutek?
Právě teď.
Hlavní princip spočívá v tom, že fotograf vybere jednu nebo více fotek kterými chce pomoct. Podle toho si vybere produkt který má/může z jeho fotek vzniknout. Následně se připraví výrobní/tisková data a produkt se umístí do katalogu případně se zařadí do nabídkového plakátu.

Produktem může být fotoobraz na bavlněném plátnu (rozměry dopřesníme), Roční kalendář s jednou fotkou, měsíční kalendář s 12, respektive 13 fotkami. Na všech produktech je jméno autora. Každý fotograf dostane certifikát o daru.

Co z toho má fotograf? Dobrý pocit, lepší karma a v neposlední řadě se trochu zviditelní.

Ze všech zaslaných fotografií vybereme v každé kategorii pár které budeme oficialně propagovat. Nic méně potenciální "dárce" si může vybrat jakékoliv.

Kromě fotografů je potřeba pomoc grafiků kteří v indesignu připraví tisková data. Dále hledám člověka který pomůže s tvorbou textů na tento web, kontrolou pravopisu, …

Dárce si koupí produkt, po odečtení nákladů se celý zisk poskytne na dobrou věc, kterou chtěl ten konkrétní fotograf, jehož fotky si dárce vybral podpořit. Dárce získá exkluzivní produkt , dobrý pocit, lepší karma, ...
Něco o mě

Mám potřebu vracet společnosti to, že jsem relativně úspěšný a chci pomáhat jak lidem okolo mě, tak lidem kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se vyrovnávat s věcmi které já si ani neumím představit. Chuť pomáhat tu byla odjakživa. V minulosti jsem spolupracoval (a stále spolupracuji) s poměrně velkým množstvím neziskových organizací. Některé podporuji finančně, jinde jsem pracoval jako dobrovolník, pro některé nabízím své služby zdarma, ... Ale pořád to nějak nebylo ono. Už dlouho jsem cítil, že chci pomáhat trochu jinak a snad i víc.

Na podzim 2022 jsem dostal nápad, jak mé snažení nasměrovat. Postupně jsem přemýšlel o všech aspektech a domýšlel podrobnosti. Hovořil jsem o mém plánu s kolegy fotografy, kamarády, a vlastně všemi se kterými jsem koncem roku 2022 mluvil. Potkal jsem se s Petrem Podhajským, který je výborný krajinář a zároveň jeho touha pomáhat je podobně silná jako ta moje. I on je velmi aktivní v oblasti pomoci potřebným. Slovo dalo slovo a mé snažení dostalo zcela nový rozměr. Do budoucna máme velké plány, ale většina aktivit se bude týkat konkrétních fotografů a konkrétní pomoci. Určitě to bude dobré, ale mě nějak nemůže pustit původní nápad, vytvořit platformu která umožní zapojit se do pomoci naprosto komukoliv. A tak jsem jako "vedlejší" projekt rozjel projekt Pomáhám fotkou.

V lednu 2023 jsem se společností SIGNION s.r.o. a Fast digital print studio s.r.o. dohodl konkrétnější možnosti a podmínky a projekt dostal uchopitelné obrysy. Zájem mého okolí i potenciálních partnerů mě utvrdil v tom, že jsme na dobré cestě. Cestě která bude ještě dlouhá, místy možná trnitá, ale jistě krásná, tak jako každá cesta. Pokud mě chcete na mé cestě podpořit a nebo se ke mě přidat, budu moc rád. Každá pomoc se počítá.
Jak to funguje?
Na počátku je fotka
Každý fotograf se může rozhodnout věnovat pár svých fotek (a nebo třeba jen jednu) do tohohle projektu. A z "obyčejné" fotky se v tu chvíli stane fotka která pomáhá.
Dobrý člověk chce pomoct
a nebo prostě jen chce hezkou fotku. Je vlastně jedno, z jakého důvodu se rozhodnete si fotku koupit, důležité je, že se tak rozhodnete.
Na konci je někdo komu fotka pomohla
Ať už se jedná o konkrétního jednotlivce, nebo neziskovou organizaci, vždy má pomoc jasný a transparentní účel.