Blog
Focení

První focení sportu

Český pohár Top on Trail DH cup 2022

Potřeboval jsem být v pondělí ráno v Havířově a když jsem plánoval jak to udělat, našel jsem workshop od společnosti Canon, který se věnoval focení sportu. Konkrétně se jednalo o závody ve sjezdu na horských kolech. Co mě ale zaujalo daleko víc než samotný obsah byla lokalita - Dolní Morava.

Mnoho jsme o tomhle středisku slyšel, ale nikdy tam nebyl navíc je to skoro cestou říkám si. A tak se registruji na workshop a přemýšlím zda se ubytovat v Dolní Moravě, nebo večer přejet do Havířova. Nakonec se rozhoduji přespat na půl cesty a rezervuji si ubytování v hotelu Slezan v Bruntále. Jak moc špatný nápad byl zrovna tenhle hotel by vydalo na samostatný článek, ale tím se tady nechci zabývat. Takže mi prostě věřte a kdyby vás někdy napadlo bydlet ve Slezanu. Nedělejte to.

Samotný workshop byl skvělý. Stánek Canonu obsazený sličnou hosteskou jsem našel bez problémů. Po chvilce se ukázali i oba lektoři, pánové Oldřich Drnec a Michal Tvrdík. Oproti původnímu plánu jsme na kopec vyjeli lanovkou a pak pomalu scházeli dolů podél trati a občas udělali nějakou tu fotku.

Jednalo se o workshop, ne o reportáž a tak jsem experimentoval a zkoušel. Po oficiálním skončení jsem si ještě zašel na kafe s dvěmi kolegy fotografy a vyrazil směr Bruntál ...

Všechny fotky najdete tady - https://500px.com/p/petrjelinekcz/galleries/sport